Wynajem kwater dla pracowników budowlanych

Coraz więcej mieszkań kupowanych w Polsce jest nabywana w celu późniejszego wynajmu na rynku wtórnym. Nie zawsze jednak taka inwestycja okazuje się opłacalna dla inwestora.

 

Po kilku latach kryzysu, rynek nieruchomości ma się coraz lepiej a deweloperzy oddają do użytku coraz więcej gotowych mieszkań. Znaczna część z nich jest kupowana przez inwestorów z myślą o wynajmie. Nie zawsze jedna taka inwestycja okazuje się bardzo opłacalna. Wpływ na to może mieć duża konkurencja, przeszacowany popyt na mieszkania w danej miejscowości czy też nie uwzględnienie w planie inwestycyjnym licznych kosztów, np. drogich remontów, których nie da się uniknąć wynajmując mieszkania, zwłaszcza studentom.

Wyciskamy więcej z wynajmu

Jak więc można w stosunkowo łatwy sposób zwiększyć zysk z inwestycji w mieszkanie? Całkiem niezłym pomysłem, szczególnie w przypadku dużych miast, jest oferowanie wynajmu robotnikom, na przykład  firm budowlanych. Firmy takie, po wygraniu przetargu w danym mieście, często potrzebują zakwaterować dużą ilość swoich pracowników, często na wiele miesięcy. I chcą to zrobić jak najmniejszym kosztem.

Ten model wynajmu sprawdził się między innyi dla firmy LOCUM  Warszawy: hotel Legionowo

Oczywiście w takich mieszkaniach standard jest o wiele niższy, więc nie da się wynegocjować wysokiej stawki od jednego lokatora, ale nadrabia się to głównie kwaterowaniem w jednym pokoju nawet 4-5 pracowników, dla których i tak najważniejsza jest najniższa możliwa cena, bo i tak mieszkanie jest im potrzebne wyłącznie do spania.Tytuł: Wynajem kwater dla pracowników budowlanych